НЕУСТРАШИВИ МЛАЂИ ПИОНИРИ ПОБЕДИЛИ И ПАРТИЗАН

Наша очекивања из најаве утакмице су се и остварила – заиста смо сви уживали у лепој и борбеној утакмици, а поготово ми жарковци јер смо при том извојевали и победу. Наша трећа екипа млађих пионира савладала је Партизан у првој баражној утакмици са 58:55. У прелепој атмосфери, где је била бучна подршка навијача и једне и друге екипе, али без иједне ружне сцене ( надамо се таквој атмосфери и у реваншу ) наши и дечаци Партизана одиграли су утакмицу далеко интересантнију од многих сениорских које гледамо на телевизији. Од самог почетка утакмице углавном су имали иницијативу играчи Партизана често водећи десетак кошева разлике. Таман када сви очекују да се та разлика повећа наши борбени дечаци одиграју серију фанатичних одбрана које се заврше са лаганим поенима и опет се улази у егал. Тако је било и на почетку последње четвртине у коју су наши играчи ушли са великим заостатком. Али одиграли су невероватну четвртину где је противник успео прве и једине кошеве да погоди са линије пенала минут пре краја утакмице. Не треба описивати колико је славље било после велике победе односно колико овакве утакмице значе нашим играчима. Све честитке и за дечаке Партизана и њихове навијаче за одличну игру и фер и коректно понашање. Једва чекамо уторак и узвратну утакмицу која се игра у ОШ 20 Октобар са почетком у 21:00. Сигурни смо да ће и она бити неизвесна и занимљива и да ће дечаци обе екипе дати све од себе не би ли се нашли на завршном турниру. Уствари, за наше смо сигурни да ће дати и више од свог максимума.

За ралику од својих млађих другара, наша друга екипа пионира ( 2010 год ) није имала ни приближно храбар и борбен приступ утакмици са Патизаном и наравно да су поражени са 61:86. Иако због превелике разлике узвратна бараж утакмица на гостујућем терену представља само фомалност надамо се да ће наши пионири у последњој сезонској утакмици показати више жеље и борбености и поправити утисак из прве утакмице.