SENIORI HRABRO DO PRVE POBEDE

Konačno su naši seniori odigrali približno modelu igre kakav smo očekivali od njih od samog početka sezone – hrabro i odlučno sa velikom željom za pobedom i nadigravanjem. Poražena je ekipa sa velikom košarkaškom tradicijom, i do ove godine višegodišnji učesnik najjačeg ranga takmičenja u Srbiji – Kraljevačka Sloga. Krajnji rezultat je bio 98:94 iako sam početak utakmice i prva četvrtina nisu nagoveštavali tako nešto. Posebno zbog činjenice da smo, zbog povreda, bili oslabljeni za dvojicu igrača koji nose najveću minutažu u seniorskoj ekipi – Popovića i Vujinovića. Protivnici su počeli sa sjajnom igrom i skoro stopostotnim šutem za tri poena i, naravno, posle velikog vodstva i završili prvu četvrtinu u svoju korist. Međutim, za razliku od nekih ranijih utakmica sinoć se naši dečaci nisu predali već posle prvog osetnijeg vodstva protivnika jedva čekajući kraj utakmice, već su sa daleko više energije, pre svega u odbrani, ušli u drugu četvrtinu pokazavši protivniku da im nikako ne pada na pamet da im čestitaju na pobedi pre nego što sudije odsviraju kraj. Sa malo agresivnijom odbranom poboljšao se i napad i broj asistencija koji ipak pokazuje da je sinoć bila i daleko bolja saradnja među našim igračima i mnogo manja želja za samoisticanjem. U tom segmentu posebne pohvale zaslužuje Stefan Jevđenijević koji je sjajno organizovao napade ali i Adžić koji je, konačno, u dobrom delu utakmice poslušao savete trenera u uspevao da se podredi ekipi što je rezultiralo njegovom najboljom igrom do sada. Svakako velike zasluge imaju i svi ostali igrači koji su sinoć ulazili u igru ali i posebno oni koji su sa klupe bodrili svoje saigrače, oni su zaista sinoć bili naš šesti i sedmi igrač. Odavno nam klupa nije pokazivala toliku želju za pobedom i takvo bodrenje saigrača a to je neverovatno važan segment svake pobede..
Nadamo se da je našim igračima sada jasnije koji je jedini način na koji mogu stizati do pobeda i da će nam u budućnosti češće priređivati ovako srećne momente.