JUNIORI TREĆI U IVANJICI

Na finalnom turniru kvalitetne lige Srbije, koji se predhodnog vikenda održao u Ivanjici,  naši juniori su osvojili treće mesto. Ovo je prvi pehar za naš klub na republičkom takmičenju, i za sve nas kojima je Žarkovo u srcu, on ima zlatni sjaj. Ali zaista je lako moglo da se desi da zlatni pehar i bude u našim rukama, s obzirom da smo dve utakmice izgubili na jednu loptu i to posle visokog vodstva naše ekipe. Prvo protiv prvaka Slodesa ( 78:79 ), koji nam se revanširao za poraz na prvenstvu Beograda, a zatim i protiv domaćina Ivanjice ( 71:74 ), koga je posle minusa od 9 poena na poluvremenu digla publika i uspeli su da preokrenu utakmicu. Mora se priznati da smo potpuno zasluženo doživeli poraze od obe ekipe i da jednostavno nismo iskoristili šanse za pobedu koje su nam se nudile u velikom obimu. Treća utakmica je bila duel za bronzu protiv ekipe Marinos iz Niša, gde je najveći problem bio psihički vratiti ekipu posle dva tesna poraza i izgubljene mogućnosti da se osvoji turnir. Iako je kvalitet vidno bio na našoj strani, u igri to nismo uspeli da naplatimo, sve do pauze kada je trener Ilić uspeo da razdrma ekipu i u drugom poluvremenu je to bila potpuno drugačija igra. Pobeda od 89:77 gde je trener nagradio sve igrače ulaskom u igru. Uroš Paunović je dobio pehar namenjen najboljem strelcu izgubivši onaj za MVP igrača turnira koji je pripao Dilpariću iz Slodesa, koji je imao manje indeksnih poena ali je njegova ekipa osvojila prvo mesto i potpuno zasluženo je pripao pehar ovom odličnom mladom igraču. Čestitamo našim igračima i stručnom štabu na osvojenom peharu i ispisivanju klupske istorije kao i svim ekipama učesnicima turnira kako na dobroj igri tako i na korektnom i fer ponašanju. Posebno poštovanje za igrače i stručni štab Slodesa, koji su nas bodrili u preostale dve utakmice turnira iako smo u beogradskoj ligi bili najveći sportski  rivali.