JUNIORI SA PORAZOMA ZAVRŠILI SEZONU

Sudbina je htela da juniori otpočnu i završe sezonu sa porazom protiv istog protivnika, Partizana. Za razliku od prvog poraza na otvaranju sezone, kada smo imali sreće, i kada nas je Partizan svojom pobedom protiv Zemunske Mladosti uveo u jedinstvenu ligu, ovaj put više nema popravnog i sezona za naše juniore je završena. Na našu veliku žalost, ne na onaj način kako smo to priželjkivali, utakmicom za medalju na prvenstvu Srbije. I ova utakmica, kao i sve predhodne sa istim protivnikom, protekla je u veoma neizvesnoj borbi do poslednjih minuta utakmice. Krajnji rezultat od 72:64 za Partizan govori o tome da su naši protivnici više želeli pobedu i da su izabrali pravi način kako doći do nje. Našim igračima je nedostajalo više odlučnosti i hrabrosti, prosto kao da su očekivali da će pobeda doći sama po sebi. Podatak da nijedan naš igrač nije izašao zbog pet ličnih grešaka i da u dve četvrtine nismo izašli iz bonusa ne pokazuje da smo bili privilegovani kod sudija ( sudijskae trojka: Pecelj, Sedlar i Miloradović bila je odlična ), već da nije bilo dovoljno želje da se osvoji pobeda. S obzirom da je većina ovih dečaka rođena 1998 godine i da im je ova utakmica bila oproštajna od juniorskog staža žal za trijumfom je još veći a nedostak želje i odlučnosti da se dođe do cilja još je nerazumljiviji. Iskreno čestitamo igračima i trenerima Partizana na pobedi i korektnoj igri i želimo im puno uspeha u današnjoj utakmici protiv Crvene Zvezde koja pobednika vodi u finale a poraženu ekipu u borbu za bronzanu medalju.