I JUNIORI PRVACI BEOGRADA !!!

Veliki uspeh naših juniora – već posle drugog dana turnira i pobede nad favoritom Slodesom od 80:70 osvojeno je prvo mesto kvalitetne lige Beograda, bez obzira na ishod  današnje utakmice sa Zemunom u 20:00. Obe ekipe su odigrale odličnu utakmicu, u sjajnoj atmosferi koju su napravili igrači naših mlađih selekcija (naravno ispoštovane su sve mere po protokolu) i bilo je veliko uživanje prisustvovati tako kvalitetnoj utakmici u fantastičnoj atmosferi. Ekipa Slodesa je odlično krenula i celo prvo poluvreme naši dečaci su pokušavali da stignu minus koji im je nametnut od samog početka. Sreća je da protivnik ipak nije uspeo da u tim trenucima  ostvari dvocifrenu prednost koju bi bilo teško dostignuti. Na poluvreme se krenulo sa -7 koševa razlike što je ulivalo nadu da se može doći do pobede. Ne znamo šta je trener Đorđe Ilić  rekao svojim igračima u svlačionici za vreme pauze, ali to je svakako urodilo plodom, jer je u drugom poluvremenu viđena potpuno drugačija igra naših igrača. Odbrana je daleko bolje funkcionisala protiv odličnih napadača Slodesa a samim tim otvarale su se i mogućnosti za lakši i tečniji napad. Vrlo brzo smo preuzeli vodstvo i više ga nismo ispuštali do kraja utakmice. Zaista se može reći da smo sinoć imali 6-og igrača u navijanju drugara iz mlađih selekcija koji su prepoznali trenutke kada treba izbodriti klupske drugare. Sve pohvale i za igrače i stručni štab Slodesa koji su prikazali zaista visok kvalitet i sportsko ponašanje, a to je bio preduslov da se zaista uživa u lepoj košarkaškoj predstavi. Iako će biti onih koji će se nasmejati na naše pohvale sudijama, jer smo pobedili u obe utakmice, zaista je utisak svih učesnika da su sudije na sve 4 utakmice bile neprimetne i da su sjajno odradili svoj posao, uz neznatne i razumljive greške koje nisu oštetile nijednu ekipu i pobedu su osvojile, zaista, u tom momentu bolje ekipe. Posebna zahvalnost delegatima koji su imali  sluha dozvolivši da se u publici neznatno  pređe cifra od 15 osoba po ekipi što je doprinelo sjajnoj atmosferi koje smo se svi uželeli u predhodnih godinu i više dana.

Večeras u 18:00 Borac i Slodes igraju utakmicu gde pobednik, pored drugog mesta, dobija i pozvinicu na finalni turnir prvenstva Srbije. Ishod naše utakmice sa Zemunom u 20:00 nikako ne utiče na plasman nijedne ekipe pošto je, bez obzira na ishod, Zemun četvrtoplasirana a mi prvoplasirana ekipa kvalitetne lige Beograda. Naravno, sigurni smo da ća naši dečaci  dati sve od sebe da i u toj utakmici ostvare pobedu i da, kao i kadeti prošle nedelje, na finalni turnir Srbije odu sa sve tri pobede. Svaka čast dečaci !!!