JUNIORI PROTIV DINAMIKA ZA PROLAZ U JJL SRBIJE

kk-zarkovo-logo

Posle naše prve utakmice na turniru, i ubedljivog poraza protiv odlične Mege,  juniori su se sastali sa Bekom iz Koteža. U utakmici u kojoj poražena ekipa nema nikakve šanse da se pomeri sa četvrtog mesta dok pobednik dobija mogućnost da igra za prolazak u jedinstvenu ligu. Posle sjajnog početka naših dečaka, i vodstva od 19:6 na kraju prve četvrtine (koje je moglo i moralo da bude mnogo veće jer nam je protivnik u tom periodu dozvolio puno prilika koje nismo umeli da iskoristimo), dolazi period izjednačene igre a početkom drugog poluvremena i veliki pad naše ekipe. Vrlo brzo se topilo naše vodstvo i sredinom poslednje četvrtine protivnik je i vodio 11 koševa razlike. Neuobičajena petorka od 5 spoljnih igrača (visoki kao da juče nisu ni igrali  odnosno kao da su igrali za protivnika) je uspela da dođe do produžetka, u kojem smo ipak bili bolji ali svejedno smo ispustili pobedu na 20 sekundi do kraja i 2 promašena slobodna bacanja na 2 koša razlike za našu ekipu. Sa tim pogotcima praktično bi utakmica bila rešena. Naravno da smo posle toga dozvolili protivniku da izjednači i umalo da uđemo u još jedan produžetak da Đorđe Rakić, koji je celu utakmicu igrao loše, nije u poslednjoj sekundi, na volšeban način dao koš u prodoru od koša do koša za pobedu 82:80. Danas u 14:00 nas čeka utakmica sa Dinamikom koja će odlučiti koja će se ekipa, pored Mege, naći u jedinstvenoj ligi Srbije. Nepotrebno je napominjati o kako kvalitetnom protivniku se radi i da naši momci nemaju šta da traže ako im pristup i hrabrost budu na nivou predhodna dva dana. Ako trener Ilić u tom segmentu uspe da nešto promeni kod svoje ekipe onda imamo pravo da se nadamo povoljnom ishodu.