JUNIORI DOBRO ZAPOČELI FINALNI TURNIR

kk-zarkovo-logo

Verovatno su značaj turnira, kao i ispadanje iz takmičarskog ritma (poslednja utakmica je bila pre 2-3 nedelje ) doprineli da naši juniori protiv uvek nezgodnog Beovuka ne odigraju na očekivanom nivou, ali su ipak ostvarili poprilično sigurnu pobedu. Od početka utakmice se videlo da smo kvalitetnija ekipa i već na kraju prve četvrtine bilo je 26:15 za naše dečake. Razlika se postepeno povećavala da bi u jednom momentu treće četvrtine ona iznosila i 26 koševa. Verovatno su već tada očekivali da sudija odsvira kraj proglasivši sami sebe pobednicima i odjednom su stali, kako u odbrani tako i u napadu. Naravno, za razliku od naših igrača protivnik je imao  u glavi da utakmica traje 40 minuta i itekako su iskoristili popuštanje i odsustvo koncetracije naših igrača pibliživši se na 4 koša razlike nepuna 2 minuta do kraja. Ipak smo se trgli i priveli utakmicu kraju na pravi način i krajnji rezultat je bio 81:73. Nadamo se da ovakvog praznog hoda nećemo imati u nedelju protiv Zemuna koji je daleko kvalitetniji protivnik i koji će tu priliku sigurno znati da  iskoristi. Danas je dan pauze, a onda nas očekuje u nedelju utakmica protiv Zemuna, u  14:30 u hali Pinki, koja bi već u drugom danu turnira, u zavisnosti od ishoda utakmice Slodes – Beovuk, mogla da reši pitanje prvog mesta na turniru. Sigurni smo da su naši igrači svesni prilike koja im se pružila i da je neće ispustiti iz ruku.